^Back To Top
 • 1 Medyczna Szkoła Policealna
  Technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, technik masażysta i opiekun medyczny to kierunki, na które obecnie trwa nabór. Umożliwiamy zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, konieczności posiadania matury, przerywania zatrudnienia czy studiów. Zostań słuchaczem najlepszej Medycznej Szkoły Policealnej w Zielonej Górze. Zatrudniamy najlepszą wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z uprawnieniami egzaminatorów. Mamy najwyższą zdawalność Egzaminu Zawodowego. Zapewniamy najlepsze warunki nauki.
 • 2 technik usług kosmetycznych
  Nauka trwa 2 lata (4 semestry) w systemie zaocznym (co dwa tygodnie w soboty i niedziele). Zajęcia praktyczne odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach, praktyki zawodowe w najlepszych salonach kosmetycznych, a zajęcia teoretyczne są realizowane w formie elearningowej. Umożliwiamy zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, konieczności posiadania matury, przerywania zatrudnienia czy studiów. Nauka kończy się Egzaminem Zawodowym.
 • 3 technik masażysta
  Nauka trwa 2 lata (4 semestry) w systemie stacjonarnym. Zajęcia praktyczne są realizowane w szkolnych pracowniach, praktyki zawodowe odbywają się w szpitalach, oddziałach rehabilitacyjnych, zakładach opiekuńczo-wychowawczych i przychodniach na terenie Zielonej Góry, a zajęcia teoretyczne są realizowane w formie elearningowej. Umożliwiamy zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, konieczności posiadania matury, przerywania zatrudnienia czy studiów. Nauka kończy się Egzaminem Zawodowym.
 • 4 technik sterylizacji medycznej
  Nauka trwa 1 rok (2 semestry) w systemie zaocznym (co dwa tygodnie w soboty i niedziele). Zajęcia praktyczne odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach, praktyki zawodowe w Centralnej Sterylizatorni, a zajęcia teoretyczne są realizowane w formie elearningowej. Umożliwiamy zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, konieczności posiadania matury, przerywania zatrudnienia czy studiów. Nauka kończy się Egzaminem Zawodowym.
 • 5 opiekun medyczny
  Nauka trwa 1,5 roku (3 semestry) w formie stacjonarnej ( w soboty i niedziele). Zajęcia praktyczne odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach, praktyki zawodowe w szpitalach, placówkach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych, a zajęcia teoretyczne są realizowane w formie elearningowej. Umożliwiamy zdobycie dyplomu bez ograniczeń wieku, konieczności posiadania matury, przerywania zatrudnienia czy studiów. Nauka kończy się Egzaminem Zawodowym.
baner

Medyczna Szkoła Policealna w Zielonej Górze, sekretariat, ul. Ułańska 2 (III piętro), 65-033 Zielona Góra zapisy do szkoły: tel. 504 243 416, zapisy online Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Technik sterylizacji medycznej (321104)

Technik sterylizacji medycznej - nowy zawód, który ma szansę stać się bardzo przyszłościową ścieżką zawodową. Czym się zajmuje i jak zdobyć wymagane kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w tym charakterze?

Technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej to przede wszystkim osoba, która zajmuje się profesjonalną sterylizacją sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia. Do jej obowiązków należy przede wszystkim przygotowywanie roztworów preparatów myjących, mycie i dezynfekcja maszynowa narzędzi, kontrola sprzętu pod względem jakościowym i ilościowym, kontrola samego procesu, sterylizacja narzędzi, ale i również bielizny operacyjnej i materiałów opatrunkowych. Czynności te są niezbędne w wielu placówkach związanych z ochroną zdrowia. Centralne sterylizatornie, gabinety stomatologiczne, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu, punkty sterylizacyjne, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, sterylizatornie w krajach Unii Europejskiej te wszystkie instytucje są potencjalnym miejscem pracy dla technika sterylizacji. Zachowanie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej jest kluczowe przy wykonywanych zabiegach, gdzie następuje przerwanie łączności tkanek ciała. Brak odpowiedniej higieny może prowadzić do zakażeń zagrażających nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Przy rozwijającym się rynku medycznym stosującym nowe techniki i coraz częściej używającym tzw.narzędzi małej inwazyjności jak lasery, implanty, urządzenia elektroniczne czy lasery zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie rosło. Gdzie zatem można uzyskać odpowiednie kwalifikacje, aby móc pracować w tym zawodzie?

technik sterylizacji medycznej

Policealne Studium Sterylizacji Medycznej - Zielona Góra

Policealne Studium Sterylizacji Medycznej w Zielonej Górze przy ulicy Ułańskiej 2 jest jednym z tych miejsc, które idąc z duchem czasu, oferuje swoim absolwentom kształcenie w nowych, przyszłościowych zawodach, które są lub będą w krótkim czasie jednymi z bardziej poszukiwanych na rynku. Dzięki zajęciom w soboty i niedzielę naukę może podjąć każdy bez względu na wiek, inne studia dzienne czy wykonywaną obecnie pracę. Po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły policealnej i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, absolwent uzyskuje dyplom potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe w zakresie wykonywania dezynfekcji i sterylizacji medycznej. Zielona Góra jest jednym z niewielu miast, w którym znajdziecie profesjonalną szkołę zapewniające tego typu usługi. Na ten obiecujący kierunek można zapisać się online poprzez stronę internetową szkoły.

szkoła sterylizacji medycznejstudium sterylizacji medycznej

Copyright © 2013. OPENMINT Rights Reserved.


Facebook